Czym sugerować się, szukając firmy do przeprowadzki?

Zmiana miejsca zamieszkania i wiążący się z nim transport wyposażenia mieszkania to poważny krok, z którym każdy z nas prędzej czy później będzie miał do czynienia. Jak jednak łatwo się przekonać, wybór odpowiedniej firmy przeprowadzkowej nie jest wcale tak prosty, jakby się mogło wydawać. Wiele nieoczekiwanych sytuacji może zaważyć na naszych odczuciach względem tego typu usług, jednak istnieje parę szczegółów, na które warto zwrócić uwagę przed skorzystaniem z takiej pomocy.

Sprawdź reputację firmy

Na wstępie powinniśmy rozeznać się w opiniach, jakie krążą o konkretnej firmie. Najlepiej poradzić się w takich sprawach bliskich znajomych, którzy taką sytuację mają już za sobą i mogą podzielić się swoimi doświadczeniami, z których możemy skorzystać. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, to warto posiłkować się informacjami znalezionymi w internecie. Bardzo często firmy prowadzą swoje profile na stronach serwisów społecznościowych, gdzie każdy może zamieścić swoją ocenę wykonanej usługi i jest to doskonałe źródło informacji. Z racji tego, że możliwość moderowania takich ocen jest bardzo trudna, ich wartość dobrze odzwierciedla stan faktyczny. Ponadto w komentarzach możemy znaleźć przydatne informacje, na przykład opisujące przebieg wykonywania usługi, jego czasu oraz poziomu obsługi.

Nie sugeruj się ceną

Jak łatwo się domyślić, tanio wcale nie oznacza wykonane dobrze. Przy czystym założeniu, że za uczciwą pracę należy się uczciwa płaca, nie powinno się oczekiwać zbyt wiele po zbyt niskich cenach. Lepiej zapłacić standardową, przystępną cenę i cieszyć się dokładnie takim stanem naszych przedmiotów, w jakim były przy pakowaniu, niż spotkać się ze spóźnionym transportem, który dodatkowo zniszczy nasze rzeczy, bo na przykład nie miał odpowiednich zabezpieczeń ładunku. Do tego warto pamiętać, że poza kosztami ponoszonymi od każdego przejechanego kilometra, dochodzą koszta za podjazd i oczekiwanie na załadunek.

Klarowność cennika i umowy

Kiedyś bardzo częstym procederem było naciąganie kosztów w trakcie załadunku lub nawet w ciągu transportu, co pozostawiało klientów w bardzo niekorzystnej sytuacji. Warto unikać niejasno sformułowanych form płatności, a także wszelkich indywidualnych wycen na miejscu, gdyż możemy mieć pewność, że zostaniemy postawieni w obliczu dodatkowych kosztów. Najlepiej znaleźć przewoźnika, który jasno określa, ile kosztuje dana usługa i na jakich warunkach się ona odbywa, gdyż gwarantuje to uczciwość całej transakcji i pewność, że praca zostanie wykonana profesjonalnie.

Oddział Katowice

Gallusa 11, 40-594 Katowice,
woj. Śląskie
Telefon: 32 255 42 89

Oddział Gliwice

Rolników 30 , 44-100 Gliwice,
woj. Śląskie
Telefon: 32 255 42 89

Oddział Chorzów

Wolności 73, 41-500 Chorzów,
woj. Śląskie
Telefon: 32 255 42 89

Oddział Mikołów

Astrów 3, 43-195 Mikołów,
woj. Śląskie
Telefon: 32 255 42 89