Jak zaplanować przeprowadzkę i nie zwariować? 6 prostych kroków.

Dla wielu z nas przeprowadzka to duże wydarzenie, które wymaga nie lada wysiłku oraz nerwów. Gdy już do niej dochodzi, warto się odpowiednio przygotować, aby zaoszczędzić sobie wielu niekomfortowych sytuacji oraz sytuacyjnego chaosu. Na szczęście z pomocą tych sześciu punktów zaoszczędzicie dużo czasu i znacznie usprawnicie sam proces przeprowadzki.

Zastanów się, co tak naprawdę jest Ci potrzebne!

Przeprowadzka jest świetnym momentem, aby uświadomić sobie, ile niepotrzebnych rzeczy posiadamy. A może skoro już decydujemy się na tak dużą zmianę, to warto się od nich uwolnić i tym samym zmniejszyć ilość przewożonych przedmiotów?

Stwórz plan

Kiedy w końcu zdecydujemy, co jest nam niezbędne, a co tylko przetrzymywane z najróżniejszych powodów, warto stworzyć listę zrewidowanego inwentarza. Po pierwsze, pomoże nam to w ostatecznym ustaleniu, co zabieramy ze sobą, a co zostaje, a po drugie będziemy wiedzieć, czego nam ewentualnie brakuje po rozpakowaniu i gdzie tego szukać.

Odrobina porządku

Podczas pakowania powinniśmy zacząć od drobnych przedmiotów codziennego użytku, ubrań, książek i wszelkich innych rzeczy, których brak nie wpływa na zdolność naszego funkcjonowania lub jest szczególnie potrzebna na przykład do pracy.

Nie utrudniaj sobie

Czymś, co będzie bardziej uciążliwe od pakowania, będzie otwieranie każdego z kartonów po kolei, tylko po to, żeby znaleźć coś innego niż poszukiwane. Dlatego dobrym pomysłem jest opisanie kartonów lub zamieszczenie wewnątrz nich małych list z zestawieniem zawartości. Dodatkowo, jeżeli są to sprzęty elektroniczne lub zastawy i tym podobne delikatne przedmioty, warto wtedy opisać sposób obchodzenia się z danym ładunkiem.

A co z kaktusami?!

Nie tylko z kaktusami, ale także ze wszystkimi naszymi roślinami. Jeżeli nie chcemy przewozić każdej doniczki osobno na kolanach, to warto wypełnić karton czymś sztywnym, co zapobiegnie przemieszczaniu się roślin w czasie transportu. Większą florę należy delikatnie związać, by zapobiec połamaniu się gałęzi.

Meble na koniec

Wbrew pozorom lepiej poświęcić nieco więcej czasu i energii na demontaż mebli. Po pierwsze zajmą o wiele mniej przestrzeni podczas transportu, a po drugie łatwo uchronimy je przed zniszczeniami, zadrapaniami, oraz innymi incydentami, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na ich wygląd.

Z tymi radami na pewno Wasza przeprowadzka odbędzie się w sposób bezproblemowy, przemyślany i sprawny.

Oddział Katowice

Gallusa 11, 40-594 Katowice,
woj. Śląskie
Telefon: 32 255 42 89

Oddział Gliwice

Rolników 30 , 44-100 Gliwice,
woj. Śląskie
Telefon: 32 255 42 89

Oddział Chorzów

Wolności 73, 41-500 Chorzów,
woj. Śląskie
Telefon: 32 255 42 89

Oddział Mikołów

Astrów 3, 43-195 Mikołów,
woj. Śląskie
Telefon: 32 255 42 89