Najlepszy dzień do przeprowadzki

Przeprowadzki są stresującym wydarzeniem. Czasem są wyczekiwane, czasem niespodziewane, w innym przypadku konieczne. Zawsze jednak są wydarzeniem, które generuje sporo problemów i zamieszania. Dlatego warto zaplanować sobie, w miarę możliwości, jeden dzień w tygodniu, w którym przeprowadzimy przeprowadzkę, sprawnie i szybko. Najlepszym dniem do tego jest sobota. Dlaczego akurat ten dzień?

Dzień wolny

Sobota wydaje się oczywista przede wszystkim dlatego, że jest dla większości dniem wolnym. Niedziela ze swej natury pozostaje dniem świątecznym, dlatego w ten dzień pozwalamy sobie na odpoczynek. Oczywiści wszystko zależy od ilości rzeczy, mebli, dodatków. Bardzo często przeprowadzka zajmuje kilka dnia a nierzadko i tygodni. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy trudno jest nam znaleźć transport albo ilość koniecznych do przewiezienia rzeczy jest tak duża, że niemożliwe staje się zapakowanie do jednego samochodu. Z reguły jest także tak, że kiedy pracujemy w ciągu tygodnia mamy tylko kilka godzin dziennie na pakowanie i zbieranie rzeczy. Zmęczenie, które nawarstwia się po kilku takich dniach, sprawia, że trudno jest działać w efektywny sposób. Dlatego bardzo dobrym pomysłem pozostaje właśnie pozostawienie sobie tego na sobotę.

Przesądy na temat przeprowadzek
Jest także wiele przesądów na temat tego, kiedy powinno się przeprowadzić. Przesądy te zapewniają pomyślność i powodzenie mieszkańców oraz sprzyjają szczęściu w nowym miejscu. Wśród wielu licznych przesądów, które znaleźć można w Internecie, znalazł się także i ten dotyczący soboty. Otóż sobota jest dobrym dniem na przeprowadzkę, ponieważ wróży ogólne szczęście dla domowników. Inny przesąd natomiast mówi o tym, że przeprowadzki w środę mają zagwarantować dużo gości. Oczywiście są to jedynie przesądy, którymi część z nas może się sugerować, a cześć traktować jako zabobony. Warto jednak, jako ciekawostkę je znać.

Ponadto w sobotę jest dużo większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy ręce pomocne w przeprowadzce. Znajomi, rodzina, przyjaciele, sąsiedzi. Dużo łatwiej zorganizować ekipę, która może nam pomóc właśnie w dzień, na który spora część z nas nie ma określonych planów. Dodatkowo w niedziele zyskujemy dzień na odpoczynek, dzięki czemu w poniedziałek jesteśmy wypoczęci i gotowi do pracy. Zatem przeprowadzka w sobotę na same zalety.

Kontakt – Cały Śląsk / Katowice

Zadzwoń po darmową wycenę:
+48 602 403 113

+48 32 255 42 89

Oddział Mikołów

Astrów 3, 43-195 Mikołów,
woj. Śląskie

Oddział Gliwice

Rolników 30 , 44-100 Gliwice,
woj. Śląskie

Oddział Chorzów

Wolności 73, 41-500 Chorzów,
woj. Śląskie