9 praktycznych rad przydatnych podczas przeprowadzki

Przeprowadzki są zazwyczaj stresujące, zajmują wiele czasu, zastanawiamy się co zabrać podczas przeprowadzki jako pierwsze, co zastawić na później, jaki wybrać dzień, jak to zorganizować? Bardzo wiele pytań i różnych kwestii pojawia się podczas przygotowań do przeprowadzki. Jest jednak kilka żelaznych zasad i bardzo przydatnych porad, którymi warto kierować się podczas przeprowadzki.

1. Organizacja kartonów

Każdy, kto choć raz w życiu się przeprowadzał, od razu wymieni dziesiątki zalet kartonowych pudełek. Po pierwsze są lekkie, po drugie mieszczą bardzo wiele, po trzecie po przeprowadzce można je wykorzystać na niezliczoną ilość sposobów. Jeśli nie planujemy zmieniać miejsca zamieszkania można je po prostu oddać na makulaturę, spalić lub podarować komuś, kto będzie ich potrzebował.

2. Tematyczne pakowanie

Znalezienie kubka, herbaty, łyżeczek, czajnika i cukru w dziesiątkach pudeł okazać może się nie lada wyzwaniem. Zwłaszcza jeśli kubki znajdują się na dnie jednego pudła, herbata w innym a czajnik w kolejnym. Wtedy do wykonania jednej prostej czynności, jaką jest zaparzenie herbaty, konieczne jest rozgrzebanie kilku pudeł. Dlatego puda powinny być pakowane tematycznie. Pakowanie zajmuje wtedy trochę więcej czasu, ponieważ musi być ono przemyślane, natomiast oszczędzamy go podczas rozpakowywania. Pomaga to także podczas planowania rozkładu kuchni czy poszczególnych szuflad w szafach.

3. Przygotowanie plakietek i opisów

Kolejną rzeczą, nad którą warto przysiąść przed rozpoczęciem pakowania, jest także przygotowanie plakietek, którymi opiszemy pudła. Dzięki nim wiadomo, w których kartonach znajdują się talerze, na które trzeba szczególnie uważać, które pudła zanieść prosto do łazienki a które do sypialni.

4. Wyjedzenie zapasów z lodówki

Część jedzenie, które przechowujemy w lodówce, może się podczas transportu zepsuć. Czasem przechowujemy także resztki sosów w szklanych słoikach, które są bardzo ciężkie. Dlatego przed planowaną przeprowadzką warto tak rozplanować posiłki, by pozbyć się zbędnej ilości jedzenia.

5. Rozpoczęcie pakowania z dużym wyprzedzeniem

Wszystkie przedmioty, które nie są używane na co dzień, lub wręcz używane są raz do roku, jak np. ozdoby świąteczne czy ubrania plażowe/zimowe spakujmy w pierwszej kolejności. Często posiadamy także komórki, garaże, strychy, na których kryje się masę przedmiotów. Zacznijmy właśnie od nich. Pozwoli nam to na spokojnie zorganizować pakowanie całej reszty domowych przedmiotów.

6. Zorganizowanie porządków

Nie powinno się przeprowadzać ze śmieciami. Zróbmy generalne porządnie. Zamiast zastanawiać się co zabrać podczas przeprowadzki lepiej pozbyć się wszystkich zbędnych rupieci. Jest to także idealny czas na zorganizowanie porządków w szafie. Pozbycie się nienoszonych ubrań nie tylko zaoszczędzi miejsce i czas na pakowanie, ale także pozwoli na świeży start w nowym mieszkaniu.

7. Pakowanie „bagażu podręcznego”

W jedną lub dwie niewielkie torby/walizki warto zapakować niezbędne do przetrwania jednej czy dwóch nocy rzeczy. Powinny się w nich znaleźć podstawowe kosmetyki i ubrania, ładowarki do telefonów, coś do jedzenia, ściereczka etc.

8. Zapoznanie się z pakowaniem próżniowym

Pościel, kołdry, koce, zimowe kurtki i płaszcze zajmują ogrom miejsca. Dzięki próżniowemu pakowaniu wszystkie wyżej wymienione elementy zmniejszają swą objętość nawet o ponad połowę. Ponadto tak przewożone elementy nie niszczą się i nie tracą swych właściwości. Po rozpakowaniu są gotowe do użytku.

9. Pozostawienie artykułów do sprzątania na koniec

Przed wyprowadzką, zwłaszcza z wynajmowanego mieszkania, koniecznie trzeba je porządnie wysprzątać. Dlatego, kiedy już przygotujemy nowe mieszkanie na przyjęcie mebli i naszych rzeczy wszystkie środki czystości powinny aż do samego końca pozostać niespakowane. Przewożenie w tą i z powrotem odkurzacza, mopa, czy butelek z płynami jest tylko zbędnym problemem.

Warto również wiedzieć, że istnieją usługi magazynowania, gdzie część rzeczy może być przechowana na czas przeprowadzki w odpowiednio do tego przygotowanym miejscu.

Kontakt – Cały Śląsk / Katowice

Zadzwoń po darmową wycenę:
+48 602 403 113

+48 32 255 42 89

Oddział Mikołów

Astrów 3, 43-195 Mikołów,
woj. Śląskie

Oddział Gliwice

Rolników 30 , 44-100 Gliwice,
woj. Śląskie

Oddział Chorzów

Wolności 73, 41-500 Chorzów,
woj. Śląskie