5 błędów, których musisz uniknąć podczas przeprowadzki

Czas wyprowadzki wymusza na nas podjęcie wielu decyzji, pośpieszne poszukiwanie przewoźnika oraz częste pożegnanie się z wieloma przedmiotami, z których na dobrą sprawę nigdy nie korzystaliśmy. Łatwo wtedy popełnić parę błędów, które bardzo niekorzystnie wpływają na przebieg przeprowadzki. Sprawdźcie, czego unikać!

1. Zostawianie wszystkiego na ostatnią chwilę

Nawet mieszkania urządzone w najbardziej minimalistycznym stylu mogą zaskoczyć ilością przechowywanych przedmiotów. Dlatego, nawet jeśli wydaje nam się, że nie mamy zbyt wiele rzeczy do zabrania, to warto zająć się tym odpowiednio wcześniej. Nerwowe wrzucanie wszystkiego do kartonów przeważnie kończy się uszczerbkiem tych przedmiotów, a to już potrafi wyprowadzić z równowagi.

2. Brak planu działania

Nawet jeśli zaczniemy dość wcześnie pakowanie naszego dobytku, to może się okazać, że zabraknie nam artykułów niezbędnych do codziennego funkcjonowania lub potrzebnych do wykonywania pracy. Warto zacząć od stworzenia listy posiadanych przedmiotów i zacząć ich pakowanie od tych najmniej użytecznych, takich jak książki, zastawy i rzadziej wykorzystywane ubrania, bez których przetrwamy te parę dni.

3. Chaotyczne pakowanie artykułów domowych

Często nie tylko samo pakowanie jest problematyczne, lecz także rozdysponowanie naszych rzeczy zaraz po ich dostarczeniu. Aby uchronić się przed otwieraniem kolejnych kartonów z nieodpowiednią zawartością, dobrym pomysłem będzie opisanie nie tylko kartonów, ale także sporządzanie mniejszych list z zawartością każdego z nich. Dzięki temu za pomocą jednego szybkiego spojrzenia będziemy wiedzieć, co dokładnie znajduje się w kartonie i czy jest sens w dalszym ciągu w nim przebierać.

4. Popularne „Ja nie dam rady?”

Nie. O ile można wielokrotnie kursować samochodem osobowym z takimi rzeczami jak ubrania czy drobnostki, to trzydrzwiowej ściany, podwójnego łóżka, plazmy na całą ścianę i dębowego rodzinnego stołu nie przewieziemy sami. Po pierwsze nie pozwalają na to gabaryty, a w przypadku mniejszych przedmiotów dochodzi kwestia ich odpowiedniego zabezpieczenia.

5. Wynajęcie nieodpowiedniej firmy przewozowej

Pierwszą myślą w sprawie przeprowadzki jest dla większości ludzi – „ile to będzie kosztować”? Niestety, przeprowadzka jest jedną z tych rzeczy, na których absolutnie nie warto oszczędzać. Od jakości tej usługi zależy to, czy nasze wyposażenie mieszkania dotrze w jednym kawałku do miejsca docelowego. Dlatego, jeżeli mamy wybór między drożej, lecz solidnie, a taniej – z niewiadomym skutkiem, to wybór powinien być naprawdę oczywisty.

Kontakt – Cały Śląsk / Katowice

Zadzwoń po darmową wycenę:
+48 602 403 113

+48 32 255 42 89

Oddział Mikołów

Astrów 3, 43-195 Mikołów,
woj. Śląskie

Oddział Gliwice

Rolników 30 , 44-100 Gliwice,
woj. Śląskie

Oddział Chorzów

Wolności 73, 41-500 Chorzów,
woj. Śląskie